mbq
01 دی 1401 - 02:27

روسیه حملات تل آویو به خاک سوریه را محکوم کرد

سفیر روسیه در سازمان ملل حملات متجاوزانه رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، روسیه باردیگر حملات هوایی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی علیه سوریه را محکوم کرد. در همین ارتباط نیز، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: «روسیه حملات هوایی غیرقانونی نیروی هوایی اسرائیل به خاک سوریه را محکوم می‌کند.»

سفیر روسیه با اشاره به اینکه وضعیت در شمال سوریه نگران کننده است، یادآور شد: «عملیات نظامی در استان‌های حلب، رقه و الحسکه منجر به کشته شدن سربازان و غیرنظامیان سوری از جمله نمایندگان رسانه‌ها و همچنین تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی شده است.»

نبنزیا گفت: «ما حملات هوایی غیرقانونی مداوم توسط نیروی هوایی اسرائیل را محکوم می‌کنیم. در ماه نوامبر، حداقل چند حمله هوایی به فرودگاه نظامی شعیرات در شرق شهر حمص و حملات از دریای مدیترانه به سوریه گزارش شد. بر اثر این حملات، در مناطق مرکزی و ساحلی، شش سرباز سوری کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.»

رژیم صهیونیستی اخیراً بار دیگر حملات موشکی به مناطق مختلف سوریه افزایش داده؛ ماه گذشته نیز «اولگ یگوروف»، معاون مرکز روسی آشتی طرف‌های درگیر در سوریه (وابسته به وزارت دفاع روسیه) اعلام کرد که حداقل سه موشک از هشت موشک شلیک‌شده رژیم صهیونیستی به مناطقی در استان حمص، توسط سامانه‌های پدافند هوایی سوریه رهگیری و سرنگون شده است. به گزارش تلویزیون المیادین لبنان رژیم صهیونیستی در این حمله فرودگاه الشعیرات در استان حومه حمص را قرار داد که در پی آن ۲ نظامی کشته شده و ۳ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

با وجود تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه تا کنون سازمان ملل و شورای امنیت اقدامی جهت توقف این اقدامات تجاوزکارانه انجام نداده‌اند.

پیشتر، «فیصل المقداد» وزیر امور خارجه سوریه در سخنرانی در مجلس این کشور گفته بود: اسرائیل با متحدانش یعنی آمریکا، غرب استعمارگر و رژیم ترکیه حامی تروریسم در منطقه بوده و خواهد ماند و از انجام هر گونه تجاوز به منظور تضمین تداوم گروه‌های تروریستی و جلوگیری از فروپاشی آنها دریغ نخواهد کرد و تجاوزات اخیر به خاک سوریه نیز در همین چارچوب قابل تفسیر است که نشان از محاسبات اشتباه و احمقانه تل آویو دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 925671